Home » Wiadomości » Informacje ze świata » Bartek mistrzem ...
Bartek mistrzem Indonezji

Bartłomiej Mróz zawodnik MMKS Kędzierzyn-Koźle został Międzynarodowym Mistrzem Indonezji w Parabadmintonie.

A zaczęło się od lotu z 3 przesiadkami. Wybór taki nastąpił gdyż ceny biletów w porównaniu do roku ubiegłego poszły w górę prawie 4-krotnie. Na ten sam bilet, który kosztował 4,5 tys, trzeba by zapłacić w tym roku prawie 17 tys. Czas lotu Ne wydłużył się zbytnio, ale za to w Singapurze nasz parabadmintonista musiał prawie sprintem pokonać dystans między bramkami.
Na aklimatyzację tym razem Bartek miał 3 dni. Nic tym razem ze sfer żywnościowo-żołądkowych nie zaważyło na wyniku sportowym.

W pierwszym dniu turnieju najpierw zagrał singla z Wei Ming Tay’em. Obaj doskonale się znają i mimo przyjaźni, w meczu respektu nie było. Spotkanie bardzo wyrównane. W pierwszej części na prowadzeniu do przerwy był Singapurczyk. Potem Bartek odzyskiwał straty, kończąc zwycięsko pierwszego seta 23:21, w drugim bardziej kontrolował grę, wygrywając 21:17.
Pięć godzin później grał drugi mecz grupowy. Ten pojedynek decydował o tym, czy Bartek z grupy wyjdzie na pierwszym czy drugim miejscu. Ważne to tyle, że z pierwszej pozycji nie będzie miał w pierwszym meczu rundy pucharowej rywala z Indonezji spośród 3 pozostałych grup.
Rywalem był Arya Sadewa, z którym ostatnio Bartek przegrał. Tym razem była ogromna mobilizacja i motywacja. Przeciwnik stawiał mocny opór, ale Bartek wygrywał decydujące lotki. Oba sety zakończyły się 2 punktową przewagą Polaka: 21-19 i 26-24.

W piątek Bartek Mróz miał do rozegrania dwa grupowe mecze deblowe. Przypomnijmy, że występuje w parze z Wei Ming Tay’em z Singapuru.
Rano jego partner uwinął się z Aryą Sadewą 21-14, 21-10 i po 5 godzinach oczekiwania rozpoczął się pierwszy mecz deblowy. Rywalami byli Sun Kyung Kim [KOR]/Sanjeevaiah Talari [IND] . Mecz przebiegł pod dyktando naszych 21-3 , 21-8

W drugim meczu z deblem indyjskim Praveen Kumar/Batri Narayanan Ramasamy było podobnie a wynik 21-7 , 21-6 pokazał dużą różnicę umiejętności.
Dziś był nasz dzień!!! Tak Bartek podsumował piątek na swoim fanpage’u.
W sobotę już było wiadomo, że Bartek Mróz wróci z Indonezji z dwoma medalami. Miało się tak stać po raz pierwszy w historii zaliczonych 3 turniejów w Solo. Zawodnicy indonezyjscy, mimo że nie są na czołowych pozycjach w rankingu, są bardzo silni i prezentują doskonałego badmintona. U siebie wygrywają prawie wszystko.

Tym razem Bartek w singla pokrzyżował im plany i jako jedyny spoza Indonezji zapewnił sobie wejście na podium w klasie SU5.
W debla Bartek i Wei Ming Tay, uplasowali się na 3 miejscu. W półfinale ulegli Indonezyjczykom Suryo Nugroho/Oddie Kurnia Dwi Listiant Putra 21-14, 21-15.
W półfinale singla wygrana z Immamem Kunantoro 23-21 i 23-21 dała przepustkę do finału. To drugi finał z udziałem Polaka na turnieju w Azji. Poprzednio taki wyczyn dokonał się w Pekinie w ubiegłym roku.
Niedzielny finał, który mógł każdy kibic obejrzeć na żywo dzięki transmisji na fb, pod warunkiem pobudki o 5:30, tak jak inne mecze z Indonezyjczykami przebiegał pod dyktando Bartka. Za każdym razem to rywale w końcówkach musieli gonić i niwelować kilkupunktowe prowadzenie naszego zawodnika. Zwykle udawało im się doprowadzać do remisu, ale jak w corridzie, ostateczny cios zadawał Bartek, a Indonezyjczycy autentycznie kończyli grę na podłodze.
Gospodarze chyba się Ne spodziewali, że złoty medal w singla poleci do Polski.
Na turnieju w Indonezji zdobyłem nie tylko medale i punkty do rankingu światowego, ale również doświadczenie. Odniosłem zwycięstwa nad zawodnikami, z którymi przez ostatnie dwa lata przegrywałem - pisze Bartek Mróz. Turniej w Indonezji należy do najtrudniejszych turniejów na świecie. Poziom jest wysoki - w zawodach bierze udział cała czołówka światowa oraz zawodnicy z Indonezji, którzy grają na najwyższym poziomie (to ich sport narodowy), ale nie mają możliwości uczestniczenia w turniejach poza własnym krajem - dodaje.
.
Dla zawodnika tak mocno trenującego jak Bartek Mróz, ważny jest punkt odniesienia, a tym były poprzednie turnieje w Indonezji. W pierwszym w 2014r. dwa razy 5 miejsce (singiel debel), w drugim 5 w singla 3 w debla, a teraz złoto i brąz. Progresja wyników imponująca. Ogromna motywacja do dalszej pracy. Ten turniej pokazał, że każdy jest do ogrania, a co jeszcze niedawno wydawało się, że Indonezyjczycy są poza zasięgiem, Bartek rozwiał i otworzył nowy rozdział w historii polskiego parabadmintona.
W Indonezji Bartek Mróz startował dzięki wsparciu sponsorów: Grupa Azoty, Atlas Sp. z o. o. oraz firmy sprzętowej LI-NING.

Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl