Home » Wiadomości » Po zawodach » VGP Ząbki
VGP Ząbki

W sobotę 7 maja w Sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Ząbkach przy ulicy Harcerskiej 9 spotkaliśmy się aby rozegrać ostatni, podsumowujący cały cykl turniej badmintona o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki.
Mimo upalnej pogody w turnieju dzieci i młodzieży zanotowaliśmy rekordową frekwencję. Stawili się zawodnicy z Ząbek, Zielonki, Marek, Warszawy, Starej Miłosny i Garwolina.

W kategorii szkół podstawowych klas 1-3 dziewczynek, pierwszy turniej w życiu wygrała Zosia Krawczyk, drugie miejsce zajęła Milena Bińkowska. U chłopców zwyciężył Tomek Kotlarski przed Jankiem Gorajem i Kacprem Gajosem.

W całym cyklu w tej kategorii wygrał Tomek Kotlarski przed Zosią Krawczyk i Kacprem Gajosem.

W kategorii szkół podstawowych klas 4-6 dziewcząt sobotni turniej wygrała Ania Kotlarska. Drugie miejsce dla Ani Rosy, a trzecie dla Basi Seweryn. W klasyfikacji generalnej Ania i Ania też dwa pierwsze miejsca, a na najniższym stopniu podium stanęła Samira Salameh.

U chłopców zwyciężył Kajetan Baranowski, drugi był Miłosz Siepsiak, a trzeci Kacper Zychowicz.

W generalce Miłosz nie miał sobie równych w całym sezonie i wyprzedził swojego brata Maksa oraz Filipa Budzanowskiego.

Przechodzimy do gimnazjum, gdzie u dziewcząt dominowała przez cały sezon Karolina Łukomska. W ostatnim turnieju przegrała ilością lotek z Magdą Krupą, ale w całym sezonie z ogromna przewagą wyprzedziła Marysię Rosę i Magdę Krupę.

U chłopców cały sezon trwałą walka między Garwolinem i Ząbkami. W sobotnim turnieju wygrał Kacper Winek przed Konradem Kalinowskim i braćmi Kubą i Adamem Walochą.

W klasyfikacji całego sezonu wygrał Konrad przed Kacprem i Kubą Walochą.
W grach podwójnych wygrali Kacper Kalinowski z Konradem Kalinowskim przed Kubą i Adamem Walochą, a trzecie miejsce - pokonując po drodze kilkoro faworytów - zajęły Magda Krupa i Basią Seweryn.

W całości cyklu wygrał Kacper Winek, przed Konradem Kalinowskim, Kubą Walochą, Adamem Walochą, Błażejem Krawczykiem i Anią Rosą.
Po turnieju dzieci przedstawiciel zarządu MKS Ząbki oraz wieloletni animator ząbkowskiego sportu pan Józio Dola wręczył nagrody dla dzieci za całe Grand Prix: puchary i bony do realizacji na stoisku sponsora firmy Sportimpex, dystrybutora marki Victor.

Nastąpiło również losowanie rakietki i gadżetów badmintonowych marki Victor. Największym szczęśliwcem okazał się Tomek Kotlarski, który nie tylko wygrał Grand Prix, ale również wylosował rakietę.

Z małym poślizgiem rozpoczęliśmy turniej dorosłych.
Wśród kobiet wygrała Kasia Piskorska przed Asią Mądry i Magdaleną Dobosz. A klasyfikację generalną wygrała, mimo nieobecności w sobotę, Jola Parafiańczuk. Drugie miejsce dla Kasi Piskorskiej, a trzecie dla Asi Mądry.
Największa walka miała miejsce wśród mężczyzn w kategorii open. Tutaj wszystko jeszcze mogło się zdarzyć. Ostatecznie wygrał Irek Wróblewski przed Adamem Juszczykiem i Kasią Piskorską. Irek dzięki zwycięstwu wskoczył na drugie miejsce w całym Grand Prix ustępując tylko Adamowi Juszczykowi. Trzecie miejsce zajął Michał Korecki.

I już wiadomo, że panowie z pierwszej trójki plus Paweł Bieliński awansują do kategorii wyżej.

I właśnie w kategorii zaawansowanych w sobotę wygrał Dawid Maron przed Adamem Maśnikiem i Kubą Orzęckim. Natomiast w klasyfikacji generalnej wygrał Wiesław Gajos przed Jackiem Kutlą i Wojciechem Adamskim.
I na deser emocjonujący i obfitujący w niespodzianki turniej gier podwójnych. Prawdziwy power pokazali Asia Mądry i Jacek Kutla, którzy pokonali zwycięzców cyklu. Ale tego dnia formę życia pokazywał Irek Wróblewski i to właśnie Irek z Kubą Orzęckim zwyciężyli w sobotę. Drugie miejsce dla Asi i Jacka, a trzecie dla Michała Koreckiego i Wiesia Gajosa.

Michał i Wiesiek ex aequo zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji turnieju, trzecie miejsce zajęła Jola Parafiańczuk, a czwarte, piąte i szóste Irek Wróblewski Adam Juszczyk i Jarek Hałatkiewicz.
Nagrody dla dorosłych za walkę w całym sezonie wręczał V-ce Burmistrz miasta Ząbki Pan Artur Murawski. Pan Burmistrz obserwował finałowe zmagania deblistów z ogromnym zainteresowaniem, ponieważ gry stały na naprawdę wysokim poziomie.

U dorosłych też odbyło się losowanie bonu do stoiska sponsora i kilku gadżetów badmintonowych. Szczęśliwcem okazała się być Kasia Piskorska.
I cóż, czas podsumowywać. Na początek trochę cyfr:
W turniejach dzieci pojawiło się 100 nazwisk, czyli tylu uczestników zagrało choć raz w ząbkowskim turnieju.
W turniejach dorosłych pojawiły się 144 nazwiska. Zatem można stwierdzić, że rokrocznie uczestników przybywa, a turniej ugruntował swoją pozycje w kalendarzu imprez amatorskich Warszawy.

Przejdźmy do podziękowań:
Dziękuję władzom Ząbek za zainteresowanie naszym turniejem, uczestnictwo i wręczanie nagród uczestnikom.
Dziękuje Panu Jackowi Romańczukowi, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za pomoc w organizacji i przekazanie pucharów i środków na nagrody i salę na turnieje.
Panu Józiowi Doli za to, że jest z nami i pomagał w rozpropagowaniu naszego turnieju na terenie Ząbek.
Pani Małgosi Piątkowskiej i Wojtkowi Nikielowi za pomoc w prowadzeniu turniejów, dzięki czemu można było je bardzo sprawnie przeprowadzić.
I bardzo dziękuję „mojej” ekipie klubowej: Asi Mądry, Jackowi Kutli, Wiesiowi Gajosowi i Michałowi Koreckiemu, bez których byłoby bardzo ciężko wszystko zrobić.
I na koniec trochę prywaty: Dziękuję Żonie za zrozumienie i wsparcie.
Nie sposób wymienić wszystkich, zatem dziękuję wszystkim, którzy pomagali.
Mam nadzieje, że w październiku zaczniemy nowy sezon.
Do zobaczenia
Marek Krawczyk

Ps. Jestem oczywiście otwarty na wszelkie uwagi i ulepszenia naszego Grand Prix. Czekam na emaile lub telefony.

Linki do galerii zdjęć
Zdjęcia
Linki do plików
Klasyfikacja Ząbki
Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl