Home » Wiadomości » Informacje ze świata » Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course

W holenderskim Veenendaal od piątku 11.12. do niedzieli odbywał się 1st BEC Para-Badminton Education Course. Kurs miał na celu prezentację krajowego dorobku parabadmintona, wymianę doświadczeń, pomysłów na rozwój i integrację trenerów.

W spotkaniu brało udział 43 uczestników z 23 krajów a wśród nich czworo Polaków: Tomasz Zioło, Bartłomiej Mróz i Dorota Gawrońska-Popa oraz reprezentująca Cypr Katarzyna Krasowska. Obok trenerów z dużym doświadczeniem praktycznym, w zajęciach uczestniczyło też kilku zawodników a także ludzie zupełnie nowi w tym sporcie. Dla nich też ten kurs był źródłem podstawowych informacji o parabadmintonie.

Wszystkie zajęcia miały charakter warsztatowy. W pierwszym dniu następował przepływ informacji, dotyczących sukcesów i porażek, określenia celów rozwojowych i strategicznych działań. Trójka trenerów: z Norwegii, Holandii i Włoch przedstawiła krótkie prezentacje dotyczące swojej pracy i zamierzeń na przyszłość. Po nich wystąpiła 4 zawodników, wśród nich nasz Bartek Mróz. Każdy z uczestników kursu mógł na dużym ekranie obejrzeć prezentację przygotowaną przez trenera, w której widać jaką drogę przeszedł Bartek od młodzika do wicemistrza świata.

Drugi dzień kursu, to zajęcia praktyczne na hali. Najpierw trenerzy poznawali charakterystyki każdej z 6 klas w parabadmintonie, oglądali na wideo fragmenty meczów oraz na żywo z udziałem zawodników-uczestników szkolenia, a na końcu omawiania danej klasy, każdy mógł spróbować gry z zawodnikiem. W przypadku klas na wózkach (WH1 i WH2), zajęcia obejmowały przygotowanie krótkiego zestawu ćwiczeń dla obecnych na hali zawodników , pod kątem wybranego elementu techniki.

W ostatnim dniu nastąpiło podsumowanie wszystkich zagadnień omawianych podczas zajęć. Uczestnicy przygotowali listę pomysłów na rozwój parabadmintona w swoim kraju. Wyznaczone zostały cele i zaproponowana droga aby je osiągnąć.
Kurs zakończyło uroczyste rozdanie certyfikatów, które wręczał João Matos wiceprezydent Badminton Europe.

Obecny na Kursie Paul Kurzo (wiceprezes BWF-odpowiedzialny za parabadminton) przedstawił kalendarz zawodów na 2016r.: kwecień –Turcja, czerwiec - Irlandia, sierpień – Indonezja, wrzsień – Hiszpania, wrzesień – Tajwan, listopad – Holandia (ME), listopad – Dominikana oraz na razie bez podanej daty – Uganda i Australia. Niestety, kolejny raz na tej liście nie ma Polski.

TZ

Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl