Home » Wiadomości » Po zawodach » Badminton dla ...
Badminton dla niepełnosprawnych

Kolejne wydarzenie promujące badmintona wśród osób niepełnosprawnych odbyło się 1 grudnia w Dobrzeniu Wielkim k/Opola podczas drugiej edycji Wojewódzkich Drużynowych Igrzysk LZS Osób Niepełnosprawnych.

W zawodach startowało blisko 150 zawodników niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo. Po rozegraniu konkurencji w ramach igrzysk, prowadzący – Donat Przybylski z Radia Opole, przedstawił zaproszonych parabadmintonistów. W prezentacji brali udział Maria Bartusz, Julia Bolibrzuch i nowy zawodnik Denis Grzesiuk. Trener kadry narodowej Tomasz Zioło, na początku opowiedział o walorach zdrowotnych badmintona, powszechności i dostępności oraz roli sportu we wspieraniu aktywnej rehabilitacji osób uprawiających badmintona rekreacyjnie. Pokaz gry przez zawodników był kolejnym punktem prezentacji. Oglądających szczególnie zaintrygowała gra Julki, która porusza się na wózku.

Po grach przyszedł czas na krótkie zajęcie dla naszych gospodarzy, których dziesiątka ochotników w formie praktycznej poznawała tajniki badmintona. Najwięcej radości sprawiły im zabawy z balonami, które wyzwalały w ćwiczących wiele pozytywnych emocji. Każdy z oglądających popisy swoich
kolegów, był pod wrażeniem prostoty a jednocześnie atrakcyjności ćwiczeń, które były oczywiście świetną zabawą.

Pierwszy grudniowy dzień, był też okazją aby na tej sportowej imprezie pojawił się Mikołaj, który dla każdego zespołu oraz parabadmintonistów miał przygotowane upominki. Przypieczętowaniem efektu promocji badmintona był czas odbijania lotki przez chętnych. Z tej możliwości skorzystali m.in. Mikołaj oraz zastępca Marszałka Województwa Opolskiego p. Grzegorz Sawicki. Opiekunowie grup, które brały udział w zawodach otrzymali propozycję wzięcia udziału w szkoleniu wzorem tego w ramach Shuttle Time.

TZ, 2.12.2015

Linki do galerii zdjęć
Galeria
Dodaj komentarz | Rozwiń wątki
  • Bison  27.07.2016  R74ya9mJA8e
    YMMD with that anwser! TX  Odpowiedz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl