Home » Wiadomości » Wiadomości » Badminton dla dzieciaków
Badminton dla dzieciaków

Dzisiaj na zaproszenie trenerów z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w hali sportowej AWF w Katowicach, na zajęciach sportowych dla dzieci na wózkach, gościli badmintoniści MMKS Kędzierzyn-Koźle. Jak nam powiedziała organizatorka comiesięcznych spotkań, Marta Wadelik, w tą sobotę padł rekord frekwencji. Na zajęciach pojawiło się 36 dzieci. Magnesem stał się badminton, o którym napisano w zapowiedziach zamieszczonych na fb.

MMKS Kędzierzyn-Koźle jako jedyny klub w Polsce ma doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i chętnie się tym dzieli z innymi. Od 2 lat regularnie, dzięki współpracy z MOSiR-em odbywają się w hali Azoty zajęcia integracyjne badmintona.

Do Katowic pojechał trener Tomasz Zioło oraz dwójka zawodników stojących Kasia Bomba i Marcin Wołkowicz a także grająca na na wózku Julka Bolibrzuch. Z Zakopanego przyjechał też kadrowicz Jakub Sikorski (MMKS) z żoną Anną, która na co dzień jest instruktorem naszego badmintonisty na wózku.

Po rozgrzewce przygotowanej przez trenera FAR, kędzierzynianie przejęli grupę. Zrobiliśmy kilka typowych ćwiczeń rozgrzewkowych dla badmintona, a następnie na 5 stanowiskach ćwiczyliśmy z dziećmi podstawowe odbicia, łącznie z serwami.

Maluchy i młodzież chętnie odbijała, niektórzy ze względu na głębokość schorzeń, potrzebowali pomocy wolontariuszy, których obecność to jeden z ważnych elementów takich zajęć.
Najwięcej radości przyniosły uczestnikom ćwiczenia z balonami. Odbijaliśmy indywidualnie i w parach. Na koniec Kasia i Marcin zagrali mecz pokazowy, który wzbudził u dzieci zachwyt. Każda akcja była nagradzana brawami. W tej części zajęć również trener z Jakubem Sikorskim pokazali różnice między badmintonem stojącym a tym na wózku.

3 godziny zajęć szybko minęły, a dzieci choć zmęczone to bardzo zadowolone z nowego sportu. Wspólne zdjęcie i deklaracja, że spotkamy się znowu zakończyła nasz pobyt w Katowicach.

TZ, 23.11.2015

Linki do galerii zdjęć
Galeria
Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl