Home » Wiadomości » Informacje ze świata » Złote Peru
Złote Peru

Po raz kolejny z parabadmintonista Bartłomiej Mróz z Kędzierzyna-Koźla wraca z międzynarodowych zawodów z sukcesami. Tym razem, po raz pierwszy Bartek brał udział w turnieju w Ameryce Południowej: 1-st Peru Para-Badminton Internacional w Limie.

Na starcie stanęło 44 zawodników z 12 krajów. Nasz zawodnik występował w grze pojedynczej oraz w deblu, gdzie tym razem partnerem był Kubańczyk Manuel Alejandro Del Rosario Pargas. Aby zdobyć medal złoty w debla Bartłomiej i Manuel musieli wygrać 3 pojedynki. Dwa z nich były bardzo zacięte. Kubańczyk okazał się lepszym singlistą, niż deblistą więc Bartek wziął na siebie większy ciężar gry. Mimo świetnej gry Polaka, w meczu z Brazylijczykami, to rywale zwyciężyli pierwszego seta. Kilka uwag trenerów, polskiego Tomasza Zioło i kubańskiego Noemi Serviat Hung, pomogło w odwróceniu przebiegu meczu i kolejne dwa sety wygrał Manuel z Bartkiem. Mecz o złoto, gdzie rywalami polsko-kubańskiej pary byli Eduardo Oliveira z Brazylii i Brian Lesley Irmo Kliwon z Surinamu przebiegał w równie dużym napięciu jak poprzedni . I znów rywale byli lepsi w pierwszym secie. Po zmianie ustawienia, Manuel grając przy siatce był bardziej pożyteczny, a Bartek mógł z tyłu kortu skutecznie atakować. Był to klucz do zwycięstwa. Mecz wygrali nasi: 17-21 21-18 21-14.

W singla jedyną niewiadomą był aktualny mistrz Ameryki Brian Lesley Irmo Kliwon z Surinamu. Mieliśmy informacje, które kazały nam z większą uwagą podejść do meczu z nim. Liczyliśmy, że Bartek spotka się z Kliwonem w finale, ale ten niespodziewanie został pokonany przez Kubańczyka – partnera deblowego Bartka. Brian Lesley Irmo Kliwon nie był jednak wymagającym przeciwnikiem. Bartek pokonał go w półfinale 21:10, 21:9. W finale singla Mróz zagrał przeciwko Brazylijczykowi Geraldo Da Silva. Nie dał za wiele pograć przeciwnikowi, wygrywając 21:10, 21:3. W ogóle żaden z singlowych rywali Bartka Mroza w całym turnieju nie zdobył więcej niż 10 punktów w secie. Na osłodę porażek dla przeciwników nasz zawodnik miał gadżety przygotowane przez głównych sponsorów Bartka : Grupę Azoty oraz Atlas S.A., a także Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Do bardzo bogatej kolekcji trofeów parabadmintonowych, Bartek Mróz dorzucił kolejne, dwa złote medale z Peru.

TZ

Linki do galerii zdjęć
Galeria
Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl