Home » Wiadomości » Po zawodach » 11. MP w racketlonie
11. MP w racketlonie

W dniach 9-11 października w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym SCOUT w Częstochowie odbyły się VI Deblowe oraz XI Indywidualne Mistrzostwa Polski w Racketlonie 2015.

Mistrzostwa zostały rozegrane pod patronatem Polskiej Federacji Racketlona w 7 kategoriach i od pierwszych rund obfitowały w bardzo zacięte i emocjonujące mecze.

Wśród Pań swój pierwszy złoty medal zdobyła prezentująca wspaniałą formę Klaudyna Zarówna z Wrocławia, pokonując w finale Klaudię Borek z miejscowości Nawojowa. Miejsce trzecie zajęła debiutująca w racketlonie Elena Gustowska z Częstochowy.

W najwyższej kategorii A Mężczyzn, czwarty tytuł Indywidualnego Mistrza Polski wywalczył Rafał Rykowski z Wrocławia - aktualny nr 1 rankingu Polskiej Federacji Racketlona. Po raz pierwszy w tej kategorii srebrny medal zdobył Wojciech Wajda z miejscowości Rydułtowy, a brązowy Radosław Łopata z Kutna.
Wspaniały mecz ćwierćfinałowy, gdzie zacięta walka toczyła się od pierwszej do ostatniej piłki - rozegrali również Grzegorz Lorkiewicz z Wrocławia z Tomaszem Pieślą z Wałbrzycha.Mecz wygrał Tomasz, który ostatecznie zajął miejsce 4.
Na uwagę zasługuje także bardzo dobry wynik (9 miejsce) Huberta Górskiego z Wałbrzycha, który w kategorii A wystąpił pierwszy raz i przegrał tylko jeden mecz z późniejszym zwycięzcą.

W kategorii B Mężczyzn dużą niespodziankę sprawił utytułowany tenisista stołowy Filip Młynarski z Warszawy, który startując w Mistrzostwach bez rozstawienia, zdobył srebrny medal. W drodze do finału pokonał między innymi Tigera Sowę z Zielonej Góry, który był jednym z faworytów do tytułu mistrzowskiego w tej kategorii. Złoty medal zdobył Jan Marcinkowski z Poznania, a brązowy Paweł Bakun z Puszczykowa.
Drugi medal - srebrny, Paweł Bakun wywalczył w kategorii U21, miejsce trzecie zajęła Klaudia Borek, a najlepszy był Hubert Górski. Warto przypomnieć, o tym że zarówno Klaudia, jak i Hubert są aktualnymi Drużynowymi Wicemistrzami Świata w kategorii U21.

Również w bardzo silnie obsadzonej kategorii Mężczyzn 45+ wielkie emocje towarzyszyły do ostatniej piłki całych Mistrzostw. Bowiem w finale, w którym spotkali się po raz 3 w tym roku - Daniel Lipowski z Rogóźna z Ryszardem Flisikowskim z Poznania, o złotym medalu zdecydowała złota piłka.
Kiedy Ryszard wygrał tenisa ziemnego 21:10 w całym meczu Panowie mieli idealny remis i o zwycięstwie musiała zdecydować tylko jedna wygrana wymiana. Pierwszy odważył się zaryzykować Daniel i zagrał kończący forehand, który dał mu tytuł Mistrza Polski.
Mecz zakończył się wynikiem 59:58 (21:12 w tenisie stołowym, 21:4 w badmintonie, 7:21 w squashu i 11:21 w tenisie ziemnym). Brązowy medal zdobył ubiegłoroczny zwycięzca kategorii 45+ Wojciech Drwięga z Łazisk Górnych, którego w meczu półfinałowym pokonał Ryszard Flisikowski.

Deblowymi Mistrzami Polski zostali bracia Grzegorz i Bartłomiej Lorkiewicz z Wrocławia, pokonując w drodze do zwycięstwa wszystkie najsilniejsze pary. Srebrny medal wywalczyli Grzegorz Przybysz i Rafał Rykowski (Polkowice/Wrocław), a brązowy Tomasz Pieśla i Hubert Górski z Wałbrzycha.

W mikście najsilniejszą, mistrzowską parę stworzyli Indywidualni Mistrzowie Polski - Klaudyna Zarówna i Rafał Rykowski, miejsce drugie zajęli Katarzyna Mysłek i Grzegorz Przybysz (Częstochowa/Polkowice), a miejsce trzecie Małgorzata Gosek i Wojciech Wajda (Świdnik/Rydułtowy).

Wszystkim medalistom gratulujemy wspaniałych wyników! :-)

Polska Federacja Racketlona serdecznie dziękuje Centrum Sportowemu SCOUT, a w szczególności Agacie i Marcinowi Bartolewskim za organizację Mistrzostw Polski. Sponsorom: Ośrodkowi "Strzelnica" oraz Centrum SCOUT za ufundowane nagrody dla zawodników.
Dziękujemy Polskiej Federacji Squasha za objęcie patronatem sportowym Mistrzostw Polski oraz wszystkim patronom medialnym za informowanie o Mistrzostwach, przede wszystkim portalom: badmintonnews.pl, tenisklub.pl, polski-tenis.pl, ligasquasha.pl, ravsport.pl .

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie po raz kolejny wspaniałej atmosfery, za wzięcie udziału w Mistrzostwach i tym samym za zaangażowanie w rozwój polskiego racketlona :-)

RR (Ravsport.pl), 12.10.2015

Linki do opisu turnieju
Wyniki
Dodaj komentarz | Rozwiń wątki
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl