Home » Wiadomości » Informacje ze świata » World Championships w ...
World Championships w para-badmintonie

Dwójka opolskich parabadmintonistów wróciła z medalami z Mistrzostw Świata, rozgrywanych w dn. 10-13.09. w angielskim Stoke Mandeville. Dwa tytuły wicemistrza świata, w singla i debla, obronił Bartłomiej Mróz (MMKS Kędzierzyn-Koźle), który podobnie jak 2 lata temu, w singla uległ dopiero w finale Malezyjczykowi Liek Hou Cheach. Ten sam Malezyjczyk wraz z partnerem deblowym Hairol Fozi Saaba, stanęli na drodze do złota Mrozowi, grającemu w parze z Turkiem Ilkerem Tuzcu. Medal był w zasięgu, po wygraniu pierwszego seta i prowadzeniu w trzecim 16:15. Jednak Malezyjczycy okazali się w końcówce meczu bezbłędni wygrywając 21:16.

Dwa brązowe medale dla Polski zdobyła też Maria Bartusz (UKS Victoria Domecko), która szczególnie zasługuje na uznanie. Maria Bartusz jest osobą niskiego wzrostu, która dopiero od roku trenuje badmintona, ale talent, pracowitość i postępy pokazały, że mamy zawodniczkę światowego formatu. Maja w najważniejszym meczu, decydującym o awansie do strefy medalowej pokonała w trzech setach Irlandkę Emmę Farnham, brązową medalistkę sprzed 2 lat. Drugi brązowy medal Maja zdobyła w deblu występując w parze z wcześniej wspomnianą Irlandką.

W składzie polskiej ekipy byli: Maria Bartusz (UKS Victoria Domecko), Bartłomiej Mróz, Jakub Sikorski – zawodnik na wózku (obaj MMKS Kędzierzyn-Koźle), Dariusz Supel (Feniks Kędzierzyn-Koźle), Grzegorz Jednaki, Łukasz Baran – fizjoterapeuta, Tomasz Zioło-trener, Anna Sikorska – asystent niepełnosprawnego.
Udział w mistrzostwach Jakuba Sikorskiego był możliwy dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Zakopane, za co serdecznie dziękujemy.

TZ, 5.10.2015

Linki do galerii zdjęć
Galeria
Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl