Home » Wiadomości » Informacje ze świata » Parabadminton - ...
Parabadminton - Indonezja International 2015

Bartłomiej Mróz nasz najlepszy parabadmintonsta, zawodnik MMKS Kędzierzyn-Koźle, wywalczył w Indonezji brązowy medal w deblu na 2nd Indonesia Para-Badminton International 2015.

Tym razem nasz zawodnik poleciał do Solo sam, bez trenera ze względu na wysokie koszty. Bartek zameldował się na miejscu 2 dni przed turniejem, aby mieć czas na aklimatyzację w innej strefie czasowej, różnej od naszej o 5 godzin. W tym 3-dniowym turnieju trwającym od 5 do 7 sierpnia wystartowało 70 zawodników w 5 kategoriach niepełnosprawności. W pierwszym dniu Bartłomiej Mróz rozegrał mecze singlowe, które dały mu awans do ćwierćfinału. Tu niestety trafił na Malezyjczyka Liek Hou Cheah – aktualnego mistrza świata. Mecz zakończył się po blisko 40 minutach wynikiem 22:20, 21:13 dla rywala. Był to jednak najlepszy wynik z tym przeciwnikiem w dotychczas rozegranych 3 spotkaniach.

W debla partnerem Polaka był Turek Ilker Tuzcu, z którym gra wspólnie od 3 lat. Para polsko-turecka odniosła dwa zwycięstwa z rywalami z Malezji, by w drodze po złote medale ulec dwóm parom Indonezyjskim. Ostatecznie Bartłomiej i Ilker stanęli na najniższym stopniu podium.
Gospodarze turnieju, zdobyli na tych mistrzostwach 16 medali, wygrywając 7 z 14 kategorii, potwierdzając swoje aspiracje medalowe w nadchodzących we wrześniu Mistrzostwach Świata w Stoke Mandeville w Anglii.

Start Bartłomieja Mroza w Indonezji był możliwy dzięki wsparciu dwóch firm: Grupa Azoty i Atlas.

TZ

Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl