Home » Wiadomości » Informacje ze świata » China Para-Badminton ...
China Para-Badminton International

Bardzo udany występ odnotować może na swoim koncie nasz najlepszy parabadmintonista Bartłomiej Mróz, który od środy do niedzieli wraz z trenerem KN Tomaszem Zioło, brał udział w China Para-Badminton International w Pekinie. Turniej z udziałem blisko setki zawodników z 13 krajów jest zaliczany do najwyższego poziomu zawodów parabadmintona.

Bartek w stolicy Chin wywalczył 2 medale: srebrny w singlu oraz brązowy w deblu. W drodze do finału w grze pojedynczej, Bartek stracił tylko jednego seta w meczu grupowym. Po kolei pokonał Koreańczyka, dwóch Chińczyków i zawodnika z Hong Kongu. Ostatnie spotkanie zagrał z aktualnym mistrzem świata Liek Hou Cheah z Malezji. Tak jak 2 lata temu wygrał Hou, ale tym razem Bartek sprawił mu dużo więcej problemów. Mecz zakończył się wynikiem 21:15, 21:19.

W deblu Bartek Mróz występował z Francuzem Colin Kerouanton. W meczu ,decydującym o wyjściu z grupy na pierwszej pozycji, stoczyli morderczy, 48- minutowy pojedynek z Chińczykami Kunxiong Chen / Peqiang Zhu. Rywale niestety okazali się minimalnie lepsi wygrywając 21:19, 12:21, 25:23. O brązowym medalu zadecydował przegrany półfinał z Malezyjczykami Hairol Fozi Saaba i wspomnianym już Liek Hou Cheah 17:21 , 18:21
Bartek Mróz, do swojej bogatej kolekcji medalowej dorzucił kolejne dwa, tym razem z Chin. Jeszcze w kwietniu ważył się los jego startu, w związku z kontuzją oka jakiej uległ podczas turnieju na Majorce. Szczęśliwie uraz nie był groźny i nasz wicemistrz świata mógł z powodzeniem wystartować w „kolebce badmintona”.
Start ten był etapem przygotowań do wrześniowych Mistrzostw Świata w Stoke Mandeville w Anglii.

Przed Bartkiem jeszcze dwa turnieje: pod koniec czerwca w Irlandii oraz w sierpniu w Indonezji.
Udział Polaków w China Para-Badminton International w Pekinie był możliwy dzięki wsparciu firm: Grupa Azoty i Atlas oraz Urzędowi Miasta Kędzierzyn-Koźle.

T Zioło

Linki do galerii zdjęć
Galeria
Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl