Home » Wiadomości » Informacje ze świata » Carlton Irish ...
Carlton Irish Para-Badminton

Od 24 do 28 czerwca czworo zawodników KN para badmintona przebywało w Irlandii, startując w Carlton Irish Para-Badminton International. W Dublinie Bartłomiej Mróz zdobył 2 złote medale. Pierwszy w grze pojedynczej, pokonując m.in. w półfinale aktualnego Mistrza Europy Ilkera Tuzcu z Turcji. Drugi w deblu razem z Ilkerem Tuzcu, wygrywając po zaciętym, trzysetowym pojedynku parę: Colin Kerouanton [FRA]/Wei Ming Tay [SGP] 21:18, 21:23, 22:20.

Drugi z zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle Jakub Sikorski poruszający się na wózku, mimo że nie wyszedł z grupy, to zaprezentował się bardzo dobrze. Jakub trenuje badmintona od niespełna dwóch lat i ma jeszcze sporo do zrobienia, aby dociągnąć do najlepszych. Jest bardzo pracowity i robi systematycznie postępy, przełamując kolejne bariery. Jedną z nich było urwanie seta w meczu singlowym, utytułowanemu Francuzowi Richardowi Perot.
Swój bardzo udany debiut na europejskich kortach miała też opolanka z Ligoty Prószkowskiej Maria Bartusz trenująca w UKS Victoria Domecko. Maja zdobyła brązowy medal w grze mieszanej w grupie SS6 - osób niskiego wzrostu, wspólnie z Grzegorzem Jednakim z Wrocławia.

Sukcesy te były możliwe dzięki wsparciu sponsorów: Grupa Azoty, Atlas Sp z o. o., Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, Bioeco by Arka, Szkoła Szymoszkowa narty + snowboard i LUKS Victoria Domecko.

T. Zioło, 3.07.2015

Linki do galerii zdjęć
Galeria
Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl