Home » Wiadomości » Po zawodach » VGP Ząbek o puchar ...
VGP Ząbek o puchar Burmistrza

13 czerwca, ostatni raz w tym roku, zagraliśmy w badmintona w Gimnazjum nr 1 w Ząbkach w turnieju z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki. Temperatura na zewnątrz około 30 stopni, a w środku chyba 45. W tych warunkach ciężko było oddychać, a co dopiero grać.
Mimo to dzieci i młodzież stawili się licznie, aby w ostatnim turnieju powalczyć o zwycięstwo i punkty do generalnej.

W kategorii 1-3 rywalizowała piątka najmłodszych. Sklasyfikowaliśmy dziewczęta oddzielnie i chłopców oddzielnie, ale mecze rozegrali „każdy z każdym”. U dziewcząt lepsza okazała się Hania Lewandowska, która wyprzedziła Karolinę Kowalczyk. U chłopców wygrał Tomek Kotlarski z Garwolina, przed Maksem Siepsiakiem ze Starej Miłosnej i „naszym” Kacprem Gajosem. W całości zwyciężył Maks Siepsiak przed Kacprem i Hanią Lewandowską.

W kategorii klas 4-6 dziewcząt w turnieju wygrała Ania Rosa przed Basią Seweryn i Marysią Rosa. Grand Prix wygrała Basia Seweryn, druga była Samira Salameh, a trzecia Marysia Rosa.
U chłopców z klas 4-6 było ciekawie do końca. Turniej wygrał Kacper Winek, który wyprzedził Kubę Walocha i Błażeja Krawczyka. Kuba i Błażej to pierwsza dwójka również w całości cyklu, na trzecim miejscu zameldował się Kacper Winek.

W Gimnazjum dziewcząt Iza Pomykała przed Karolina Łukomską i taka sama kolejność w klasyfikacji generalnej plus na trzecim miejscu Magda Krupa.
U chłopców słabe występy faworytów. Adam Walocha był trzeci, a Kasia Wróblewska szósta.

W generalce wygrał Adam przed Damianem Milem i Kasią Wróblewską.
Na deser siedem par zagrało w gry podwójne. Wygrali Adrian Koc i Jakub Dworzak przed Izą Pomykała z Kasią Wróblewską i braćmi Adamem i Kubą Walocha. Adam i Kuba wspólnie zajęli pierwsze miejsce w całości, trzecie Iza Pomykała, czwarte Kasia Wróblewska, piąte Błażej Krawczyk, a szóste ex aequo Grzegorz Cybulski i Konrad Kalinowski.

Po zakończeniu gier nastąpiła uroczystość wręczenia medali i nagród za ostatni turniej i za cały cykl. Nagrodami były puchary ufundowane przez Miasto Ząbki i MOSiR Ząbki i talony do wykorzystania w sklepie badmintonowym naszego sponsora firmy Sportimpex, dystrybutora badmintonowej marki Victor. Talony ufundowane były przez miasto Ząbki, MOSiR i Sportimpex.
Nagrody wszystkim zwycięzcom wręczał v-ce Burmistrz Miasta Ząbki Pan Artur Murawski. Pan Burmistrz Robert Perkowski był w trakcie gier i z zaciekawieniem obserwował rozgrywki. Panowie Burmistrzowie otrzymali nasze klubowe koszulki i mamy nadzieje że będą do nas częściej zaglądać, a może kiedyś zagrają? Zapraszamy!

Z opóźnieniem swoje gry rozpoczęli dorośli.
U pań wygrała Jola Parafiańczuk przed Kasią Wróblewską i Asią Mądry. Jola wygrała również Grand Prix przed Asią i Kasią.
Ciekawie, a wręcz dramatycznie było w kategorii open u panów. Przed ostatnim turniejem prowadził Michał Korecki przed Wieśkiem Gajosem. Aby Wiesiek wygrał Grand Prix musiał być pierwszy, a Michał musiał być najwyżej czwarty. I tak się stało. Kontuzja Michała w meczu o trzecie miejsce uniemożliwiła mu obronę pozycji lidera i ostatecznie przegrał jednym punktem. W turnieju, jak już wspomniałem, wygrał Wiesiek przed Jackiem Kutlą, Mariuszem Ochocińskim i Michałem Koreckim (cztery pierwsze miejsca dla MKS Ząbki). W generalnej Wiesiek przed Michałem i Jackiem Kutlą.

W kategorii zaawansowanych Tomek Mądry przed Bartkiem Gibadło i Dawidem Maronem. W Grand Prix trochę inna kolejność: Dawid przed Tomkiem i Bartkiem.

Gry podwójne zakończyły ten ciężki dla badmintonistów dzień. Wygrali Wiesiek Gajos z Michałem Koreckim przed Jolą Parafiańczuk z Adamem Juszczykiem oraz Kasią i Irkiem Wróblewskimi.
W klasyfikacji generalnej wspólne pierwsze dla Wieśka i Michała, trzecie dla Joli Parafiańczuk, czwarte Artur Tomczak , piąte JA i szóste Paweł Tomczak.
I to tyle w tym sezonie.

Podziękowania dla dorosłych zawodników sekcji badmintona MKS Ząbki za pomoc w organizacji i stworzenie prawdziwie rodzinnej atmosfery.
Dziękują władzom naszego miasta za wsparcie finansowe, Jackowi Romańczukowi i Karolowi Małolepszemu za współorganizację, panu Józiowi Doli za pomoc w dystrybucji nagród i ogłaszaniu naszego turnieju w Ząbkach.
Dziękuję Małgosi Piątkowskiej i Wojtkowi Niklowi za współprowadzenie.
Dziękuję panu Jackowi Szafrańskiemu i Czarkowi Gutowskiemu z firmy Sportimpex ( Victor), za nagrody.

Dziękuję wszystkim, których nie wymieniłem, a pomogli w organizacji naszego przedsięwzięcia.

Teraz parę cyferek. Dziewięć turniejów i ponad dwieście dwadzieścia osób! Tyle wzięło udział w Grand Prix Ząbek w Badmintonie. To świetny wynik. Powtórzmy go w przyszłym roku.
W nadchodzącym sezonie turniejów będzie osiem: od października do maja. Regulamin chyba podobny, choć czekam cały czas na sugestie czy może coś zmienić.
Do zobaczenia w październiku!

Marek Krawczyk

Linki
Wyniki
Linki do galerii zdjęć
Galeria
Zdjęcia
Linki do plików
Ząbki - klasyfikacja po sezonie 2015
Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl