Home » Wiadomości » Informacje ze świata » Trójka na piątkę w ...
Trójka na piątkę w Alcudii

Po raz pierwszy Polska miała 3 reprezentantów podczas turnieju parabadmntona. W Alcudii na Majorce odbył się V Spanish Para-Badminton International. Do zawodów zgłoszona była czwórka Polaków. Niestety mała ilość kobiet spowodowała, że m.in. nie odbyła się klasa SS6, w której miała wystąpić Maria Bartusz.

Ostatecznie w Hiszpanii zameldowali się: Bartłomiej Mróz, Grzegorz Jednaki, Jakub Sikorski z opiekunem, gdyż stan zdrowia Kuby wymaga tego, trener Tomasz Zioło i fizjoterapeuta Łukasz Baran. Działacze BWF z radością przyjęli obecność nowego zawodnika występującego na wózku. Z kolejnymi zawodami jest nas więcej. Mimo to nie należymy do najdynamiczniej rozwijających się krajów w dziedzinie parabadmintona. Zdecydowanie wyprzedzają nas Francuzi, Anglicy i Holendrzy.
Cała kadra na Alcudię jest związana z Kędzierzynem-Koźlem i klubem MMKS, który jako pierwszy w Polsce objął szkoleniem badmintona osoby niepełnosprawne.

W Alcudii na V Spanish Para-Badminton International brązowy medal w deblu w klasie SS6 (osoby niskiego wzrostu) zdobył Grzegorz Jednaki w parze z Holendrem Joey Lie. Dwa brązowe medale stały się własnością Bartka Mroza, który tym razem przegrał jedynie z kontuzją.

W półfinale singla po gładko wygranym pierwszym secie z Francuzem Colinem Kerouantonem 21:9, przy stanie 5:5, rywal z małej odległości trafił Bartka w oko i niestety w tym momencie prysły marzenia o obronie tytułów zdobytych 2 lata temu. Obaj z Francuzem mieli też zagrać półfinał debla, ale diagnoza lekarska nie pozwalała kontynuować gry.. Bartkowi schodzącemu z kortu w asyście medyków, towarzyszyły gromkie brawa, które również było słychać podczas ceremonii wręczania medali. Bartka wprawdzie nie było, ale trener wyszedł po ich odbiór trzymając koszulkę z napisem B. Mróz.

Trzeci nasz reprezentant Jakub Sikorski w Hiszpanii miał pierwszą okazję zagrać z rywalami na wózku. Na co dzień za siatką ma rywali stojących, a to już nie jest to samo. W trakcie turnieju otrzymywał wskazówki, również od zagranicznych zawodników, których doświadczenie wieloletniej gry jest bezcenne. Sam również obserwował wiele spotkań, aby wykorzystać podpatrzone odbicia i manewry na wózku.
Na swoim koncie odnotował pierwsze zwycięstwo w deblu. Wspólnie z Duńczykiem Nicolaiem Pyndt Andersonem, pokonali parę francusko-belgijską.

Nawet w najśmielszych marzeniach nie myśleliśmy o wysokim miejscu Kuby na pierwszych zawodach. Pomysł gry z Duńczykiem zaowocował miejscem 5-6 w deblu. Nikolai - partner Kuby od niedawna jeździ na wózku. Jako stojący wcześniej zawodnik, po opanowaniu wózka będzie bardzo groźnym rywalem i bardzo mocnym partnerem Kuby w deblu.

Ogromne podziękowania dla sponsorów Kuby, który dopiero od lutego ma wózek sportowy: Cukiernia Samanta 1927 Zakopane, Firma Arka 1927 „Zawsze z najlepszej skóry” BioEco., Ogar, Marlon, Gulek, Jarek, Olo, Łukasz, Miłosz, Rogal.
Podziękowania dla Żaby i ludzi z amatorskiej ligi badmintona w Zakopanem. I oczywiście dla Ani (żony Kuby). Specjalne podziękowania dla firmy WAK Trans z Kędzierzyna-Koźla, dzięki której Kadra była rozpoznawalna na miejscu w Alcudii.
Bartek w najbliższym czasie będzie grał w specjalnych okularach, które mają zabezpieczyć wzrok przed ewentualną powtórką zdarzenia z Alcudii. Okulary ufundowała firma UVEX-Safety . Czas powstrzymania się od treningów i meczów to jeszcze ok. 3 tygodnie. Niestety nasz zawodnik nie wystąpi w Białymstoku w walce o medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Ale za to pod koniec maja spróbuje odkuć się w Pekinie za hiszpańskiego pecha.

TZ, 07.04.2015

Linki do galerii zdjęć
Galeria
Dodaj komentarz | Rozwiń wątki
  • Raju  12.11.2015  5R3HUtkuq
    Skf3ra szyi jest bardzo wraĹźliwa i wyamga szczegf3lnej troski, ... »  Odpowiedz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl