Home » Wiadomości » Informacje ze świata » England Para-Badminton ...
England Para-Badminton Championships 2014

Za nami już kolejne zmagania sportowe parabadmintonistów. England Para-Badminton Championships 2014 przeszedł do historii. Był to pierwszy turniej międzynarodowy, w którym wystąpił Grzegorz Jednaki - trzeci polski parabadmintonista.

Determinacja Grzegorza, który od roku rekreacyjnie, a od 4 miesięcy bardziej profesjonalnie trenuje, sprawiła że mieliśmy po raz pierwszy reprezentanta Polski w kategorii SS6.

Wyjazd w całości został pokryty z pieniędzy własnych oraz sponsorów. Poszukiwania wsparcia przebiegało dwoma torami. Jednym był projekt na portalu Polak Potrafi, a drugim własne kontakty. Projekt nie przyniósł korzystnego rozstrzygnięcia dla naszych zawodników, wpłaty wyniosły 10% wymaganej sumy i wróciły do darczyńców. Udało się zminimalizować własny udział poprzez wsparcie zewnętrzne. Bartek Mróz wraz z trenerem otrzymali pomoc z Urzędu Miasta Kędzerzyn-Koźle, a Grzegorz Jednaki z firmy TEAM – dealera Land Rover i Jaguar.

Pobyt w Anglii był udany. Choć po cichu liczyliśmy na medal Grzegorza w deblu, nie udało się naszemu zawodnikowi stanąć na razie na podium. Jednak ważniejsze dla Grzegorza były walory szkoleniowe tych zawodów i obycie się w tego typu imprezie. Każdy mecz Grzegorz traktował z należytą powagą i ogromną determinacją walczył o każdy punkt. Sukcesem było urwanie seta utytułowanym angielskim zawodniczkom. Tak, tak , jeśli ilość kobiet jest niska, to rywalizują z mężczyznami a jak widać umiejętnościami nie ustępują.

W przypadku Bartka Mroza turniej zakończył się sukcesem. Nasz mistrz potwierdził przynależność do czołówki światowej. Ostatnie dwa turnieje (Indonezja i Anglia) pokazały jednak, że na mistrza świata Liek Hou Cheah nie ma mocnych. Pozostałe miejsca są do zdobycia, a o kolorze medalu decyduje dyspozycja dnia.

2 medale zdobyte w Anglii - srebrny w deblu (w parze z Tay Wei Ming – Singapur) i brązowy w singlu, powiększyły kolekcję trofeów parabadmintonowych Bartka. Przed naszymi zawodnikami teraz przygotowania do Mistrzostw Europy, które we wrześniu odbędą się w Murcii w Hiszpanii.

Oglądając inne reprezentacje narodowe, widać, że zwiększa się ilość zawodników startujących. Za tym idzie też większe wsparcie dla zawodników, aby mogli uczestniczyć w tego typu zawodach. Nasza reprezentacja na ME będzie po raz pierwszy w swoim składzie mieć fizjoterapeutę. Jest to krok w dobra stronę, gdyż zawodnicy niepełnosprawni bardziej niż inni potrzebują takiego wsparcia w trakcie turnieju. Fizjoterapeuta związanym z para badmintonistami został Łukasz Baran z firmy Orthoreha z Kędzierzyna-Koźla, na co dzień współpracujący się Bartkiem Mrozem.

T. Zioło

Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl