Home » Wiadomości » Wiadomości » GP Zielonej Góry
GP Zielonej Góry

Zapraszamy na kolejną edycję zawodów Badmintona w Zielonej Górze organizowanych przez MOSiR w Zielonej Górze.
To już trzecia edycja po wznowieniu gier.

Cykl turniejów o nazwie: „Grand Prix Zielonej Góry” przyciągał do Winnego Miasta wielu utytułowanych zawodników, jak również osoby, którzy raz grając w badmintona pokochały go z ogromnym entuzjazmem.
Od wznowienia w roku 2011, wiele się wydarzyło w zielonogórskim badmintonie. Zaczynając od jeżdżenia do Babimostu gdzie pod okiem Pana Zygmunta, ekipa fanatyków co poniedziałek jeździła by sobie „poodbijać”, do czasu obecnego gdzie już w Zielonej Górze działa Lubuskie Stowarzyszenie Badmintona, które przy wielkim wsparciu dyrektora szkoły Gimnazjum nr 2, Ireneusza Łuczaka, może prowadzić treningi 2 razy w tygodniu. Jak przystało na badmintonistów, muszą oni wykazać się wielką upartością by móc grać. Niejedne buty już zdarli chłopaki Jacek, Marcin i Tomek, którzy wychodzili w magistracie więcej niż mogliby przypuszczać.

Grand Prix w Zielonej Górze to już swego rodzaju historia, nie tylko naszego miasta, nie tylko MOSiR, ale historia badmintona lubuskiego. Udało się dzięki Maciejowi Wysockiemu wypromować ten turniej w tak okazały sposób iż średnia liczba zawodników na edycji w roku 2012 to 60 osób. Miał trochę sędzia główny pracy, lecz od tego jest. Dzięki tym zawodom, takie miasta jak Łęknica, Nowogród Bobrzański, Nowa Sól, Sława i oczywiście Zielona Góra mogły wystawić swoich reprezentantów do gry.
Lecz Grand Prix to również sponsorzy w firmie Victor, na których zawsze można liczyć. Zaangażowanie zawodników, których frekwencja zaskakuje, wysiłek buduje, a postawa na boisku całkowicie fair play.

Jak będzie w tym roku? Tego nie wiemy, lecz możemy się spodziewać coraz lepszego poziomu, który z roku na rok drastycznie się poprawia. Spodziewamy się nowych zawodników, gdyż badminton mimo wszystko swoim pięknem urzeka coraz więcej osób do gry.

Możemy tylko zaprosić na pierwszy turniej z tegorocznego cyklu 13 października na godzinę 9:00, ul Urszuli 22 w Zielonej Górze.
W załączeniu regulamin gier.

Tomasz Olejarz

Linki do plików
Regulamin
Dodaj komentarz | Rozwiń wątki
  • Masakra  12.05.2014  D.J
    Masakryczne turnieje odbywają się Zielonej Górze sędzia główny ... »  Odpowiedz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl