Home » Wiadomości » Wiadomości » Parabadminton
Parabadminton

Bartka Mroza przedstawiać nie trzeba. Wszyscy go znają. Jest pracowity, a jego rozwój sportowy godny do prezentowania jako wzorcowy dla młodych, początkujących sportowców.

W czerwcu ukończył kurs i został instruktorem badmintona, a od pierwszego lipca przez 4 tygodnie prowadził zajęcia z dziećmi na wózkach. Uczył ich podstaw badmintona, a przede wszystkim dawał im poczucie siły we własne możliwości. Dla dzieci było to ogromne przeżycie, bo chodząc, a właściwie jeżdżąc do szkoły, były w większości zwolnione z wf.

Po zajęciach dominowało zadowolenie, ale równocześnie zmęczenie, takie pozytywne, które każe czekać z niecierpliwością na kolejny trening. Podstawy badmintona dzieci opanowały. Jest ogromny sukces Bartka, bo dzieci chcą normalnie trenować. Badminton ich cieszy i daje satysfakcję. Również w trakcie sezonu spróbujemy po raz pierwszy w Polsce rozegrać w ramach turnieju mecze na wózkach. Zachęcamy inne kluby do popularyzacji badmintona wśród dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Może przy okazji turnieju Mini Silesia Cup (przełom października i listopada) będzie kategoria para badmintona.

Pomóżmy Bartkowi zebrać potrzebne pieniądze na udział w 2 turniejach para badmintona. W październiku w Bredzie w Holandii odbędzie się Paragames Breda! a w listopadzie w Dortmundzie – Mistrzostwa Świata.

Portal wspieram.to pośredniczy w zbiórce. Strona Bartka projektu to:

wspieram.to/428-pierwszy-polak-na-ms-w-para-badmintonie.html

Idea tej zbiórki opiera się na crowdfundingu, czyli osoba zbierająca fundusze oferuje wspierającym w zamian za wpłaty konkretne towary/usługi.

Tomasz Zioło

Dodaj komentarz
Pożegnanie

Drogie badmintonistki, badmintoniści, entuzjaści, a także Ci, którzy entuzjastami badmintona najwyraźniej nie są, ale lubią sobie popisać na forum. Przez ostatnie 12,5 roku prowadziłem badmintonnews.pl. Kiedy zostałem przewodniczącym Rady Weteranów ...

© badmintonnews.pl
Dowiedz się więcej
Po zawodach »
Grand Prix Victora
II MP SS6
VI Mistrzostwa Polski Amatorów
VGP Ząbki
Styczniowy VGP Ząbek
Trzeci w sezonie Victor GP Ząbek
Wiadomości »
Pożegnanie
Badminton dla dzieciaków
Podwyższenie składek PZBad - pismo ...
Nowa lokalizacja i termin GRAND ...
Nowa formuła GRAND PRIX Amatorów w ...
Prośba o uzględnianie na turniejach ...
Informacje ze świata »
Bartek mistrzem Indonezji
Carlton Irish Para-Badminton ...
Para-Badminton Education Course
Złote Peru
World Championships w ...
Parabadminton - Indonezja ...
Ogłoszenia »
Obóz Letni w Piecniku
Kurs - trener badmintona
Nowości regulaminowe GRAND PRIX ...
Obozy letnie
Kurs trenerski
1% na Nicole Knysak
Reklama | Napisz do nas      
© 2002-2008 badmintonnews.pl